Cyklus Být sám sebou

Zážitkový seminář, který vás povede na cestě k sobě a spokojenému životu

V okamžiku, kdy se staneme tím, kdo opravdu jsme, získáme svou sílu. Už nemusíme plýtvat energií na to, abychom byli tím, kým bychom měli být nebo kým nás někdo chtěl mít. Jsme to prostě my sami. Stejně dokonalí jako v okamžiku, kdy jsme se narodili, protože každé dítě přichází na svět hotové, dokonalé.

Není potřeba se už o nic snažit, protože už to je… cítíme svou vlastní podstatu a v souladu s ní žijeme. Pak můžeme být opravdově šťastní.  


 Seminář vede Ing. Vojtěch Lust, M.I.M. společně s Hanou Toskovou

 

 

Každý z nás prožívá emoce. V dětství jsme se naučili potlačovat, co se nám nelíbí. Tedy vlastně hodnotit, co je dobré a co špatné. Jako kdyby mohlo existovat něco takového - dobré nebo špatné emoce. Přitom to, co tělo prožívá, je pro nás vždy užitečné. Jsou to zprávy, které posíláme sami sobě a kterým potřebujeme rozumět.

V průběhu jednoho roku se budeme věnovat prožívání našich pocitů, jejich porozumění, tomu, jak na své pocity reagujeme a jak jednáme s lidmi okolo sebe. 

Každý víkend je zaměřený na určitou oblast:

7. - 9.10. 2011 Smutek a bolest - odložení břemene

Bolest si můžeme představit jako velmi silný pocit. Každá emoce (strach, hněv, radost, soucit, smutek), pokud je velmi intenzivní, může přejít do stavu, kdy vnímáme bolest a současně vůbec ničemu nerozumíme. Nechápeme to, co se děje. Jakmile se naučíme ponořit se do pocitů, máme přístup k pochopení zážitků, ve kterých tyto emoce prožíváme. A to může být klíč k úlevě a vnímání minulosti jako toho, co se stalo, ale již není. Nemusí to nadále ovlivňovat náš další život.

13.- 15.1.2012 Strach jako náš průvodce

Strach je emoce, které se obvykle hodně bojíme. Domníváme se, že nás svazuje, ponižuje, omezuje. Ale má i jinou hodnotu - chrání nás, říká nám něco o sobě, o tom, co je pro nás dobré. Je užitečné naučit se svůj strach vnímat. Přesně vědět, s čím je spojený a proč ho máme. Není třeba s ním zápasit, stačí naučit se jít do toho i s tím, že máme strach. Pak budeme pozornější a vnímavější.

23. - 25.3.2012 Vášeň, manipulace, násilí a přirozenost v mezilidských vztazích

Naše životy se často pohybují ve dvou polaritách. Od bolesti ke štěstí. Pokud chceme po druhých, aby nás činili šťastnými, používáme k tomu násilí. Násilí v tom smyslu, že je k tomu nutíme a když je nutíme, vyvoláme přirozený odpor. Stejně tak sami někdy cítíme ve vztazích tlak, kterému úplně nerozumíme. Vnímáme, že je s námi manipulováno a je nám to nepříjemné. To, co potřebujeme, je upřímnost a přirozenost.

1. - 3.6.2012 Radost, prožívání a sexualita 

Vnímání radosti, prožívání a napojení se na přirozený běh života. "Podřízení" se přirozenému životnímu řádu z nás neudělá nesamostatného člověka, který někoho poslouchá. Stáváme se někým, kdo se přestal snažit o to, aby voda tekla do kopce. Vnímáme svět takový, jaký je a umíme se těšit z toho, že je právě takový, jaký je. Když je léto, užíváme si tepla a sluníčka. Když je zima, užíváme si sníh.

Jednotlivé víkendy na sebe volně navazují. Doporučujeme cyklus absolvovat celý a využít tak jak podpory skupiny tak celistvosti obsahu. Není to však podmínkou a můžete si vybrat, který z víkendů vás nejvíce zajímá.

V průběhu celého cyklu bude také prostor pro vaše konkrétní témata, která chcete řešit.

Za pomocí hudby, řízených meditací, bioenergetických cvičení, šamanských konstelací a originální metody Vojtěcha Lusta uvolníme to, co nám brání, abychom mohli cítit svou vnitřní sílu a přirozeně si užívat života.

Cílem je:

  • vyrovnat se s tím, co bylo
  • odložit všechny masky a naučené vzory
  • dostat se ke své skutečné podstatě, svým emocím, naučit se je vnímat a prožívat
  • být sami sebou, samostatní a připravení rozvíjet šťastné vztahy s našimi blízkými
Kdy: 7.října 2011 - 3. června 2012

Víkend začínáme vždy v pátek od 19 hodin a končíme v neděli v 16 hodin.


Kde: Luhy - Dolní Hbity, 68 km jižně od Prahy směrem na Příbram

Cena: 1950 Kč za 1 víkend (nezahrnuje ubytování a stravu) 

Cyklus doporučujeme absolvovat jako celek, stejně tak se však můžete rozhodnout vybrat si jen některý víkend.

Při platbě celého cyklu do 30.září 2011, můžete využít sníženou cenu 6800 Kč za celý cyklus (sleva činí 1000 Kč).

 

Přihlášky:

Akci organizuje Ing. Barbora Zumotová. Na ni směřujte své přihlášky a dotazy.

Přihlásit se můžete telefonicky na 603 402 727 nebo e-mailem na zumotovab@gmail.com a uveďte prosím své jméno, telefonní číslo a případné požadavky na stravu či ubytování.

 

Ubytování a stravování:

Penzion Myškův mlýn se nachází v malebné krajině středního Povltaví na okraji vesničky Luhy v okrese Příbram.

Komfortní dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.
Účastníky obvykle ubytováváme po dvou na jednom pokoji. Je možné objednat si i samostatný pokoj.

Je možné si vybrat masovou nebo vegetariánskou stravu. Začínáme v sobotu snídaní a končíme obědem v neděli.

Celková cena ubytování a stravování je 1615 Kč a platí se až na místě v penzionu.

Platební informace:

Kurzovné se zasílá na účet č. 227808362/0300, jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo a do poznámky jméno.

V případě nemoci se na základě lékařského potvrzení vrací 70% z ceny kurzu. 

Ubytování a stravování se hradí až na místě.