Psychosomatika v praxi

Kurz je koncipován tak, že se můžete ptát na konkrétní psychosomatické potíže, které trápí vás nebo někoho z vašich blízkých nebo vás prostě jen zajímají.

Jako odpověď získáte detailně vysvětlené souvislosti a příčiny onemocnění, která vás budou zajímat a dozvíte se, co je potřeba pro to, aby se člověk mohl uzdravit.

Co sleduje psychosomatika?

Slovo psychosomatika pochází z řečtiny a obsahuje tato dvě slova: “psýché” – duše a “soma” – tělo.

Zkoumá, jak stav naší duše (nebo můžeme říkat i mysli, pokud je nám to bližší) ovlivňuje fungování našeho těla. Tedy jak se naše psychika - naše pocity a způsob, jak s nimi naložíme, odráží v nejrůznějších symptomech či přímo nemocech, kterými prochází naše tělo. 

Říká se, žalem mu puklo srdce, když dojde k infarktu nebo hrůzou jí zbělely/vypadaly vlasy. 

Strachem nám mohou ztuhnout záda nebo se stáhnout žaludek. Když v takovém pocitu zůstáváme trvale, pak se může rozvinout chronické onemocnění. Někoho postihnou bolesti zad, někdo si vypěstuje žaludeční vředy. Jsme to my, kdo má svůj život i své zdraví ve svých rukou. Jen potřebujeme více vědět a sami sebe správně pochopit.

Je známo, že to, jak se cítíme, jak přemýšlíme, čím se necháme ovlivňovat či přímo trápit ovlivňuje naše zdraví. 

Obecně se většinou hovoří o tom, že žijeme ve stresu a stres nám působí nejrůznější obtíže či nemoci. Taková povšechná informace je sice víceméně pravdivá, ale abychom se mohli uzdravit tím, že změníme své postoje, způsob myšlení a přestaneme sami sebe trápit, je potřeba vědět víc a ke každé nemoci přiřadit její přesnou příčinu.

Do určité míry jsou příčiny jednotlivých nemocí platné obecně pro všechny, do určité míry je potřeba individuální analýza každého jednotlivce a odhalení jeho vlastního příběhu vzniku nemoci.

Tento kurz vám chce předat informace šité na míru vašim konkrétním dotazům.

Co je cílem semináře?

Objevit souvislosti vlastních psychosomatikých potíží, jejichž pochopení nám může pomoci uzdravit se.

Případně můžete načerpat informace, kterými pak můžete pomoci svým nejbližším.   

Pro koho je seminář určen?

Seminář je určen všem, které zajímá poznání psychosomatických souvislostí, chtějí se dozvědět něco nového užitečného pro každodenní život nebo se chtějí zbavit potíží, které je obtěžují.  

Jak dlouho seminář trvá?

1 den, od 9:30 do 16:30  

Kdy: sobota 26.4.2014
Cena: 1200 Kč 
Kde: Universita Karlova, U Kříže 661/8, Praha 5, nedaleko metra "B" stanice Jinonice   

Přihlásit se můžete e-mailem na zumotovab@gmail.com. 

Platební informace:

Pro rezervaci místa je potřeba zaslat nevratnou zálohu 500 Kč do 14 dnů od registrace. 

Celý kurz je pak třeba doplatit nejpozději do 15.4.2014. Pro přihlášení po tomto datu je třeba obratem zaslat celou částku.

Kurzovné se zasílá na účet č. 227808362/0300, jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo a do poznámky jméno.